První pneumatiky Hankook pro elektrobusy Hankook, autobusy, elektormobily. | Constructors F1

etina English Rusky

První pneumatiky Hankook pro elektrobusy Hankook, autobusy, elektormobily. | Constructors F1 Constructors F1

První pneumatiky Hankook pro elektrobusy

Anna Pasternak/Hankook tire | 25.10.18 | Pneumatiky Hankook

Hankook

SmartCity AU04+ je první pneumatikou společnosti Hankook se specifikací pro elektrobusy.

Výrobce pneumatik tak mimo jiné reaguje na rostoucí poptávku po pneumatikách pro elektrobusy v městské hromadné dopravě. Elektrobusy mají díky bateriím vyšší hmotnost než běžné autobusy, a proto musí mít pneumatiky pro tato vozidla vyšší zátěžový index. Během provozu je nutné udržovat energetické ztráty akumulátoru v nízké míře, z tohoto důvodu se pneumatiky SmartCity AU04+ vyznačují velmi nízkým valivým odporem. V městském provozu s nekonečným počtem zastávek a rozjezdů musí pneumatiky nést velké zatížení a zajistit vysokou míru bezpečnosti. Z tohoto důvodu byl vývoj nových pneumatik pro elektrobusy zaměřen na optimální šířku ramen a na konstrukci pneumatiky, aby byla zaručena mimořádná úroveň rovnoměrného opotřebení. Dezén pneumatiky SmartCity AU04+ je dimenzován na celoroční provoz. Alpský symbol dokládá neomezené nasazení těchto pneumatik v zimním období. Je zbytečné dodávat, že tato nová pneumatika je vhodná také k provozu na běžných městských autobusech.

Neu-Isenburg, Deutschland, 25. října 2018
Hankook rozšiřuje své portfolio pneumatik v sektoru městských a příměstských autobusů. Výrobce prémiových pneumatik dodává poprvé pneumatiky v rozměru 315/60 R 22.5 pro elektrobusy v městské hromadné dopravě. Pneumatiky SmartCity AU04+ se vyznačují především velmi nízkým valivým odporem a mají tak svůj přínos k šetrnému provozu akumulátorů, integrovaných do elektrobusů. Celková hmotnost elektrobusu bývá díky integrovanému akumulátoru mnohem vyšší. Z tohoto důvodu jsou pneumatiky vybavené stabilní kostrou a mají také vyšší zátěžový index 154/148J (156/152F), což odpovídá nosnosti 8 tun na nápravu. Standardní nosnost pneumatik v tomto rozměru obvykle obnáší 7 tun na nápravu.

1

Vývoj těchto nových pneumatik pro autobusy byl kromě toho zaměřen na vynikající trakci a brzdění, především na mokré vozovce. Dipl.-Ing. Klaus Krause, ředitel Evropského výzkumného a vývojářského centra vysvětluje: „V porovnání s běžnými spalovacími motory je elektromotor schopen okamžitého dosažení maximálního kroutícího momentu. Vozidlo a pneumatiky tak v důsledku toho reagují mnohem rychleji na aktuální rychlost nebo na měnící se podmínky na vozovce. Na pneumatiky pro vozidla s elektromotorem jsou proto kladeny mnohem větší nároky. Díky mimořádné přilnavosti dochází k omezení vzniku nerovnoměrného opotřebení, aniž by ale došlo ke zkrácení dlouhé životnosti.“

Dlouhou životnost mimo jiné zaručuje optimalizovaný tvar klikatých drážek, které zvyšují tuhost bloků. Neustálé zastavování a rozjezdy pneumatiky navíc enormně a nerovnoměrně zatěžují. „Z tohoto důvodu jsme u pneumatiky SmartCity AU04+ přizpůsobili šířku a tvar ramen a zaručujeme tak rovnoměrnější opotřebení. Vylepšená molekulární struktura v nové běhounové směsi pak umožňuje zvýšení odolnosti pneumatik proti vysokým teplotám a v důsledku toho má také svůj přínos na prodloužení životnosti“, doplňuje Dipl.-Ing, Klaus Krause.

SmartCity AU04+ má v zájmu zvýšení bezpečnosti jízdy zesílené bočnice. Tato zesílení chrání bočnice od poškození při kontaktech s obrubníky. „Především u pneumatik elektrobusů, které v důsledku provedení pohonu bezprostředně zrychlují a tím se také vystavují agresivním kontaktům s obrubníky, představují zesílení bočnic mimořádně významný ochranný prvek“, vysvětluje, Klaus Krause.

Videa k článku První pneumatiky Hankook pro elektrobusy

Štítky

 


Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com