Renault a Iveco spolupracují s autodromem, vybavily organizační štáb rally Most, ETRC, autodrom, Renault, Iveco | Constructors F1

etina English Rusky

Renault a Iveco spolupracují s autodromem, vybavily organizační štáb rally Most, ETRC, autodrom, Renault, Iveco | Constructors F1 Constructors F1

Renault a Iveco spolupracují s autodromem, vybavily organizační štáb rally

Mgr.J.Foukal/Autodrom Most | 14.6.17 | Aktuálně

ETRC 2017

Automobilky Renault a Iveco navázaly před časem s mosteckým autodromem spolupráci, která se zdárně rozvíjí.

 

Naposledy se osvědčila při uspořádání závodu The Most RALLY #2 první červnovou sobotu. Obě automobilky vybavily svými vozy organizační štáb soutěže, jeho členové si svěřenou techniku pochvalovali. „Auta skvěle fungovala, nevyskytl se jediný problém. I díky spolehlivosti autoparku jsme zvládli organizaci rally bez závažnějších nedostatků,“ potvrdil ředitel rally Vlastimil Tlašek.

Francouzská automobilka poskytla své osobními vozy managementu společnosti AUTODROM MOST a je nepřehlédnutelná také při závodech na okruhu. Roli safety caru autodromu totiž převzal její rychlý a silný speciál Renaut Clio RS. Italský výrobce lehkých, středních a těžkých užitkových vozidel, autobusů, speciálních vozidel a motorů Iveco se stal už v loňském roce partnerem prestižního závodu evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix, který autodrom letos přivítá už popětadvacáté.

 „Je vždy přínosem, pokud se podaří spojit se silným a věrohodným partnerem. Umožňuje nám to mimo jiné soustředit se na maximální kvalitu našich služeb. Nespočívá jen v komfortním zázemí pro jezdce a jejich závodní týmy, ale samozřejmě také v nabídce atraktivního programu pro diváky, jímž chceme zaujmout všechny naše návštěvníky napříč generacemi,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Spolupráce s autodromem je logickým krokem, obě automobilky mají totiž velmi blízko k motoristickému sportu.

Renault je svázán se sportovními disciplínami už déle než 115 let. V té královské, Formuli 1, automobilka a její týmy dosáhly na 12 titulů v poháru konstruktérů, 165 vítězství a 213 získaných pole-position. Výrazné popularitě se těší také světová série Renault (World Series by Renault). Renault přijímá nové výzvy, zapojil se do mistrovství světa FIA monopostů s čistě elektrickým pohonem. V historicky premiérové sezoně MS Formule E dokonce zvítězil.

Značka Iveco zaznamenala obrovský úspěch v podobě letošního vítězství Gerarda De Rooye v nejobtížnější soutěži světa Rally Dakar v kategorii kamionů. Nizozemec na speciálu Iveco pokořil silné a obávané posádky ruských Kamazů. Zopakoval si tak triumf z roku 2012. Radost automobilky pak znásobil třetím místem argentinský jezdec Federico Villagra.

Své želízko v ohni má Iveco právě i v evropském šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (ETRC).

Stal se jím po přestupu od značky MAN úřadující mistr Evropy, Němec Jochen Hahn. V letošní sezoně podpoří v boji o body do poháru konstruktérů dalšího hvězdného jezdce na tahači Iveco, trojnásobného evropského šampiona a krajana Gerharda Körbera.

 

 

Galerie

Štítky

 


Konstrukce formule F1

Klikněte na část, která vás zajímá

Formule Zadní kolo Brzdy Svtla Zadní závs kol Zadní kídlo Podvozek Výfuk Válce Kamery Skelet Sedadlo Pední kolo Volant Zrcádko Pední závs kol umák Pední kídlo

Do dalšího závodu Formule 1 zbývá

dní
hodin
minutt
sekund

Kalendáře GP F1

Copyright © (2019) Copyright © (2011) Constructorsf1.com