Stále neporazitelní, GP F1 Španělska Barcelona 2011 GP, F1, formule 1, okruhy, závody, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

Stále neporazitelní, GP F1 Španělska Barcelona 2011

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 22.5.11 | Komentáře - M.Sanytrák 2011

Kvalifikaci F1 na okruhu v Barceloně zvítězil Mark Webber, za ním se umístil jeho stájový kolega ......

Kvalifikaci F1 na okruhu v Barceloně zvítězil Mark Webber, za ním se umístil jeho stájový kolega Sebastian Vettel . Letošní šampionát bude o umění využití pneumatik Pirelli PZero, což se ukázalo i v tomto závodě. Nervák si prožil Nick Heidfeld v tréninku, kdy mu mohutně začal hořet vůz a mechanici nezvládli tak velký rozsah opravit, takže se neúčastnil ani kvalifikace a startoval z posledního místa. Nakonec ukázal v závodě, že je velkým pilotem, dojel si pro body na pěkném osmém místě.
Po startu vedl asi 20 kol F.Alonso a diváci šíleli. Start se moc nepovedl M.Webberovi,který nakonec dojel na čtvrtém místě.
44.kolo, S. Vettel hlásil, že mu neběhá KERS, ačkoliv se posléze opět rozběhl, tak nevím, zda to není nějaká komunikační kamufláž pro soupeře. 51. kolo vypadává Kovalainen , který přelétl kačírek a skončil v gumové zdi. V 61 .kole pro technickou závadu odstupuje F.Massa, Scuderia Ferrari toho letos zatím moc nedokázala.