etina English Rusky

Velká cena formule 1 Japonska 2006 - Suzuka - po F1,Formule 1, construct, konstrukce | Constructors F1 Constructors F1

Velká cena formule 1 Japonska 2006 - Suzuka - po

Miroslav Sanytrák | 9.10.06 | Komentáře - M.Sanytrák 2006

Nejsmolnější den týmu Scuderia Ferrari za posledních 20 let.Samotný závod doslova probíhal v režii.....

Nejsmolnější den týmu  formule 1 Scuderia Ferrari za posledních 20 let.

Samotný závod doslova probíhal v režii rudých vozů z Maranella, jelo se na suchých pneumatikách s dvěmi zastávkami u boxů. Už kvalifikaci ovládly vozy Ferrari s tím, že pole position opět dosáhl F.Massa, druhý M.Schumacher. Alonso startoval až z páté pozice. Průběh závodu byl klasický, M.schumacher po několika kolech vystřídal ve vedení Massu a najížděl si pomalu náskok, Fernando Alonso postupně získal druhé místo, za ním jezdil Felipe Massa a hned za ním další Renault- G.Fisichella. To vše po druhých zastávkách v boxech a už se zdálo, že průběh velké ceny Japonska je jasný. Patnáct kol před koncem závodu se Michalovi zakouřilo z motoru a on musel svůj vůz odstavit. I když je to profesionál, přece jenom je stále jenom člověk a do slz v očích moc nechybělo, není se čemu divit. Po přijití do boxů se již usmíval, ale usměv byl profesionální, určitě by potřeboval někam zalézt a vybrečet se. I velcí muži brečí a není se za co stydět. Fernando Alonso už nenechal nic náhodě a zvítězil před Felipem Massou a svým týmovým kolegou Fisischellou. Renault si tak upevnil nejen pozici lídra mistrovství v jezdcích, ale získal i náskok v pozici vítěze Poháru konstruktérů . Ve sportu to tak už někdy bývá a dnes svoji šťastnou hvězdu Michael ztratil a osud si dost pohrál i s celým týmem Ferrari. V případě, že by poslední GP v Brazílii Michael vyhrál, Fernando nebodoval, má ještě šanci získat osmý titul mistra světa. Jinak i když vyhraje, stačí Alonsovi 1 den pro jeho druhý mistrovský titul. Bojuje se i mezi Fisischellou a Massou o třetí místo v mistrovství světa. Dnešní den pokládám za nesmutnější den týmu Scuderia Ferrari Marlboro za posledních 20 let. Dramatičnost letošního Mistrovství světa Formule 1 si zažijeme až do posledních minut posledního závodu, který se jede v Brazílii za 14 dnů.