Velká cena formule 1 San Marina 2005 - Imola - po Formule 1, F1, závody, okruhy, týmy, sport, auto, | Constructors F1 Constructors F1

Velká cena formule 1 San Marina 2005 - Imola - po

Miroslav Sanytrák | 25.4.05 | Komentáře - M.Sanytrák 2005

Tentokrát se mi podařilo opět zažít atmosféru velkých závodů a od pátku do neděle jsem kufroval po .....

Tentokrát se mi podařilo opět zažít atmosféru velkých závodů formule 1 a od pátku do neděle jsem kufroval po okruhu a snažil se získat kontakty, informace a především fotografie.

Sobotní trénink probíhal za teploty trati 42 stupňů C, teplota vzduchu 20 stupňů C a vlhkost vzduchu 42%. Vzduch se pohyboval rychlostí 1,2 m/s, což byl velice příjemný vánek. Neděle byla v tomto duchu podobná, večer po závodě kolem 19.30 začalo pršet a až do návratu celou cestu pršelo.

Závod probíhal opět v duchu vozů Renault, rychlé byly vozy Mercedes McLaren a opět Ferrari. V závodě došlo k několika dramatickým okamžikům, první bylo odstoupení z prvního místa Kimiho , jeho monopost opět pro technickou poruchu nevydržel. Dramatický průběh závodu zabezpečil Alonso a Schumacher,kdy se Michael snažil dostat před Alonsa a opět vyhrát závod. Jak jsem se později dozvěděl, technikou zpoždění cca o 2 sekundy dokázal Alonso zbrzdit Schumachera, který neměl šanci dostat se před něho. Proč tomu tak bylo? Michael by se ve větší rychlosti dokázal přehnat přes Fernanda a udržet si pozici do cíle. Taktikou zpomalení se de facto i špatně předjíždí a tím dosáhl Alonso na své další , již třetí vítězství v řadě. Rychlý byl celkově v závodě z nováčků opět jinak tichý a nenápadný Karthikeyan, kterému věštím slibnou budoucnost. Co se týče obutí, Bridgestone přivezla do Imoly úplně novou sadu pneumatik, které byly stejně opotřebené , jako konkurenční Micheliny. Uvidíme, jak se vozy Ferrari budou chovat v další velké ceně. Z kuloárů jsme se dozvěděli, že Red Bull Racing F1 podepsal smlouvu s Ferrari jako dodavatelem motorů.