Velká cena Francie - Magny Cours - po F1, formule, 1, Skokan, skokan roku , skokan roku F1 | Constructors F1 Constructors F1

Velká cena Francie - Magny Cours - po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 22.6.08 | Komentáře - M.Sanytrák 2008

Velká cena F1 Francie začala týmovým útokem na první místa již v kvalifikaci, kde obě Ferrari byly ....

Velká cena Francie začala týmovým útokem na první místa již v kvalifikaci, kde obě Ferrari byly doslova nedostižné. Pole postion 16. v karieře si vyjel K. Räikkönen , hned vedle něho stál v první řadě F.Massa. Závod se odvíjel zcela v režii rudých vozů z Maranella.

A.Sutil N.Rosberg

Hned po startu vystřelil dopředu Kimi, následován Felipem. V osmém kole měl již náskok 3 sekundy. Dest kol po startu při vjezdu do cílové rovinky škrtl J.Button předním křídlem a musel do boxů což po absolvování výměny se dostal o 1 kolo pozadu. Hamilton při přůjezdu zatáčkou č.7 si nadjel a byl egalizován, tak ztratil další místa-nakonec je na 13.místě, neboť byl penalizován průjezdem boxovou uličkou v 57 kole závodu.Po absolvování výměny v boxech se dostává na první místo Felipe Massa, který vyhrává i Velkou cenu Francie před Kimi Räikkönenem a Jarnem Trullim, který získává body pro Toyotu..