Velká cena Maďarska - Hungaroring - po F1, 2008, formule 1, grand prix | Constructors F1 Constructors F1

Velká cena Maďarska - Hungaroring - po

Miroslav Sanytrák / foto Jiří Křenek | 3.8.08 | Komentáře - M.Sanytrák 2008

Letošní GP F1 byla dramatická pro Ferrari. F. Massa skvěle startuje ze třetího místa a Ferrari opět ....

Letošní GP F1 byla dramatická pro Ferrari. F. Massa skvěle startuje ze třetího místa a Ferrari opět nedostižným. Alonso poprvé na lepší pozici na startu v letošním roce, hned o jeho úspěchu psali všechny nejen sportovní noviny a webstránky. 24.kolo Hamilton pro defekt pneumatiky musí do boxů a propadá se ze z druhého místa až na devátou pozici. Tentokrát pořadím v čele závodu vůbec nehýbou zastávky v boxech až na jedno pořadí, tím je využití zastávky v boxu K. Räikkönena, kdy předjíždí F.Alonsa.

R.Barrichello S.Vettel

F.Massa tři kola před cílem vzdává a odstavuje vůz v cílové rovince, vyhořel mu motor. Opět jeden z černých dnů pro Ferrari. Pro vítězství si dojel poprvé ve své závodní kariéře Heikli Kovalainen.Premierově dojíždí na druhém místě T.Glock jeho tým září nadšením. Třetí pozici K. Räikkönen.